سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ | الثلاثاء 4 شوال 1439 | Tuesday, 19 Jun 2018
 • اخبار
 • تخصصی
 • ذره بین
 • رخداد ها
 • سرمقاله
 • مدرسه کسب و کار
 • معرفی کتاب
 • پادکست
 • چند رسانه ای
 • چهره ها
 • یادداشت
 • ارسال مطلب


  سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۲ | ۲۲:۰۲

  اجرایی شدن دوره کارشناسی ارشد مدیریت پروژه گرایش مهندسی نفت و گاز
  دکتر سید حسین ایرانمنش رییس موسسه مطالعات بین المللی انرژی(تحت نظارت وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران) از تصویب و اجرایی شدن دوره کارشناسی ارشد مدیریت پروژه گرایش مهندسی نفت و گاز خبر داد. متن اطلاعیه منتشر شده در این خصوص به قرار زیر می‌باشد: صنعت نفت کشور به عنوان صنعت پیشران اقتصاد کشور درگیر پروژه‌های عظیم […]

  دکتر سید حسین ایرانمنش رییس موسسه مطالعات بین المللی انرژی(تحت نظارت وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران) از تصویب و اجرایی شدن دوره کارشناسی ارشد مدیریت پروژه گرایش مهندسی نفت و گاز خبر داد. متن اطلاعیه منتشر شده در این خصوص به قرار زیر می‌باشد:

  صنعت نفت کشور به عنوان صنعت پیشران اقتصاد کشور درگیر پروژه‌های عظیم توسعه میادین نفت و گاز بوده و بعضا به سبب مشترک بودن برخی از این میادین با کشورهای همسایه، سرعت عمل در اجرای پروژه‌های توسعه ‌ای اهمیت دوچندان می‌یابد.

  باعنایت به اهمیت دانش مدیریت پروژه در این صنعت و تاثیر آن در اصلاح روند اجرای پروژه‌ها و افزایش بازدهی در اجرای پروژه‌های نفت و گاز کشور، موسسه مطالعات بین المللی انرژی به عنوان کانون (Hub) پژوهش‌های راهبردی و مدیریتی وزارت نفت، سرفصل آموزشی دوره کارشناسی ارشد مدیریت پروژه گرایش مهندسی نفت و گاز را به تصویب وزارت علوم تحقیقات و فناوری رسانیده است که از همین سال توسط برخی از دانشگاه‌ها پذیرش دانشجو خواهد داشت.

  هدف از این دوره، تربیت مدیر و افراد متخصص برای پروژه‌های نفت و گاز می‌باشد و فارغ‌التحصیلان این رشته در شرایط برابر، دراولویت استخدامی وزارت نفت قرار خواهند گرفت.

  این رشته در سال ۱۳۹۲ از کد رشته ۱۲۵۹ مهندسی صنایع پذیرش خواهد داشت و از سال آتی با کد رشته ‌ای جداگانه در دفترچه انتخاب رشته قرار خواهد گرفت. با توجه به نقشی که این مهم درتوسعه ملی کشور دارد؛ انتخاب این رشته قویا به دانشجویان ممتاز این کد رشته توصیه می‌گردد.

  ***

  برای پرس و پاسخ و درج کامنت لطفا به مطلب جدیدتر در لینک زیر مراجعه کنید:

  http://iien.ir/?p=5833

  1. عابدی
   ۲۳/۰۳/۱۳۹۴

   با سلام. با توجه به این که این رشته در کنکور صنایع آمده است لطفا بفرمایی دروس و ضرایب لازم در کنکور چی هست. ممنون

   • مجید شخصی نیائی
    ۲۳/۰۴/۱۳۹۴

    با سلام
    در حال حاضر، ضرایب همان ضرایب اعلام شده در گرایش مدیریت پروژه آزمون ۱۲۵۹ هستند.

  2. Parsa
   ۲۳/۰۲/۱۳۹۴

   سلام آقای دکتر پس امسال مدیریت پروژه نفت و گاز تهران مصاحبه ندارد؟
   میتونیم برأی ارشد بزنیم و خیالمون راحت باشه؟!

   • مجید شخصی نیائی
    ۲۳/۰۴/۱۳۹۴

    با سلام
    بله سال جاری مصاحبه نخواهیم داشت.

  3. دکتر مجید شخصی نیائی
   ۱۸/۰۸/۱۳۹۳

   با سلام
   @حسام
   با توجه به اینکه سازمان سنجش ساختار مصاحبه ی منعطفی ندارد (تنها جواب قبول/رد قابل گزارش است) لذا از سال جاری دانشگاه تهران مصاحبه برگزار نخواهد کرد چون این نوع تصمیم گیری کمکی نخواهد کرد. لذا نگران مصاحبه نباشید. تنها کافیست کارشناسی خود را در یکی از رشته های فنی مهندسی/ مدیریت صنعتی/ مدیریت اجرایی گذرانده باشید که شما شامل این موضوع هستید.

  4. دکتر مجید شخصی نیائی
   ۱۷/۰۸/۱۳۹۳

   با سلام
   @محمود
   متاسفانه در سال جاری کد ۱۲۶۰ حذف شده و در همان ۱۲۵۹ ادغام شده. یک گرایش هم برای مدیریت پروژه خودشان (تاکید می شود مدیریت پروژه خودشان نه مدیریت پروژه ای که دانشگاه تهران و نفت اجرا می کنند) قرار داده اند. شایان ذکر است که کمیته مهندسی صنایع رشته مدیریت پروژه جداگانه ای تدوین کرده که هنوز تصویب نهایی و ابلاغ نشده و ضرایب مندرج در دفترچه برای آن رشته دیده شده اند و از دید دانشگاههای تهران و تربیت مدرس هیچ سنخیتی با برنامه مدیریت پروژه کمیته مهندسی و مدیریت ندارد. امیدواریم سال آتی بتوانیم آزمون جداگانه ای به تصویب برسانیم و با کد جداگانه ای در دفترچه ثبت نماییم.

  5. حسام
   ۱۷/۰۸/۱۳۹۳

   با سلام
   من کارشناسی ارشد مهندسی سیستم های انرژی از دانشگاه صنعت نفت دارم،ولی سابقه کار ندارم،آیا مصاحبه قبول میشم؟؟؟؟
   با تشکر

  6. محمود
   ۲۸/۰۷/۱۳۹۳

   با سلام و احترام

   با تشکر از جناب دکتر نیائی به خاطر بیگیری و اطلاع رسانی ایشان.
   این چیزی که دفتر گسترش اعلام کرده بسیار نا عادلانه و غیر منطقی هست چون برای کسانی که رشته غیر از صنایع داشته اند، قبولی در گرایش نفت و گاز بسیار سخت می باشد و تقریبا برای افرادی که مهندسی شیمی، نفت و غیره خوانده اند از دور رقابت خارج می شوند و همه چیز به نفع بچه های مهندسی صنایع هست.
   سوال اینکه: ممکنه از کد 1260 بذیرش انجام بشه که حداقل مواد امتحانی کنکور ارشد ذر این کد رشته که به نام مهندسی صنایع هم می باشد قابل قبول تر هست و امکان رقابت برای دیگران نیز وجود دارد؟

  7. دکتر مجید شخصی نیائی
   ۲۸/۰۷/۱۳۹۳

   با سلام و احترام
   امروز 28 مهر 93 دفتر گسترش وزارت علوم (همانگونه كه از ساختار غيرمنعطف آن در برخورد با رشته هاي ميان رشته اي انتظار مي رفت) با درخواست دانشگاههاي مجري (تهران و تربيت مدرس) مبني بر استفاده از كد1148 براي آزمون ورودي رشته مديريت پروژه مخالفت كرد.
   با اين توصيف پذيرش اين آزمون براي دانشكده هاي فني نظير دانشكده مهندسي صنايع دانشگاه تهران مانند گذشته از كد 1259 خواهد بود.البته دفتر برنامه ريزي آموزش عالي در تلاش است كه (مانند گرايشهاي مهندسي مالي، مديريت فناوري، مهندسي لجستيك و زنجيره تامين) گرايش خاصي با عنوان مديريت پروژه به كد 1259 اضافه نمايد كه بدون هماهنگي با دانشگاههاي مجري صورت پذيرفته است. با اين توضيح كه تا زماني كه دفترچه شماره 1 آزمون سال جاري توسط سازمان سنجش منتشر نشود؛ هيچ چيز مشخص نيست و مسوولين مربوطه در وزارت علوم از بيان ضرايب اين گرايش احتمالي (كه شايد هم ايجاد نشود) پرهيز مي كنند تا بعدها انتظار خاصي ايجاد نشود يا شكايتي صورت نپذيرد.
   از اين رو (ضمن همدردي با داوطلبان در خصوص اين اوضاع نابسامان) اعلام مي دارد كه بايستي تا انتشار دفترچه شماره 1 شكيبا بود.

  8. علی
   ۲۷/۰۷/۱۳۹۳

   سلام آقای دکتر شخصی نیائی
   بنا به توضیحاتی که در نظرات فرمودید نهایتا مشخص و حتمی شد که رشته مدیریت پروژه در کدام یک از دو کد رشته 1259 یا 1148 پذیرش دارد ؟
   چون منابع خیلی فرق دارن و هم اینکه افرادی که پارسال در کد1148 امتحان دادند نتونستند در این رشته ثبت نام کنند!(فقط پذیرش از1259بوده)
   باتشکر

  9. مجید شخصی نیائی
   ۲۴/۰۷/۱۳۹۳

   سلام
   جناب آقای سجاد،
   اتفاقا این رشته برای افرادی مانند شما بسیار مفید است چون با صنعت نفت آشنایی خوبی دارید و مباحث مدیریتی را در دروس مختلف خواهید آموخت.
   سابقه کار مفید است ولی نه ضروری چون از سال جاری مصاحبه تخصصی نخواهیم داشت.
   پایه ریاضی بسیار قوی مورد نیاز نیست چون اکثر دروس ماهیت مدیریتی دارند ولی در تعریف و تصویب پایان نامه در دانشکده (مهندسی صنایع) بایستی بخش محاسباتی کار نیز قوی باشد.

  10. پیمان
   ۲۳/۰۷/۱۳۹۳

   @مهدی
   سلام عزیز
   مطمئن باش آشنا نداشتیم فقط دوییدیم :-)

  11. سجاد
   ۲۱/۰۷/۱۳۹۳

   سلام آقای دکتر مجید شخصی نیائی
   ممنون از اینکه دلسوزانه به سوالات پاسخ میدین
   جسارتا ازتون راهنمایی میخواستم
   من لیسانس مهندسی نف-حفاری و استخراج-دارم و علاقه ی زیادی به مباحث مدیریت پروزه دارم بنطرتون مناسب هست که برای مقطع ارشد این رشته رو انتخاب کنم؟
   آیا سابقی ی کار لازم هست براش؟
   پایه ی ریاضی قوی ندارم بنظرتون مشکل ساز نمیشه؟
   ممنونم ازتون

  12. دکتر مجید شخصی نیائی
   ۱۵/۰۷/۱۳۹۳

   با سلام
   با توجه به اطلاعيه سازمان سنجش، مرحله تكميل ظرفيت (جذب دانشگاه تهران از طريق كد 1148) از تاريخ 20 لغايت 27 مهر 93 انجام خواهد شد:
   http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=2&id=1761

  13. مهدی
   ۰۸/۰۷/۱۳۹۳

   با سلام

   پیمان جان میشه توضیح بدی چه جوری تونستی؟!

  14. پیمان
   ۰۶/۰۷/۱۳۹۳

   باتوجه به پیگیریهای شده خلاصه تونستم برای تکنیل ظفیت در کد ۱۱۴۸ موافقتربگیرم، خدا کنه که دانشگاهها برای تکمیل ظرفیت اعلام آمادگی کنن.

  15. دکتر مجید شخصی نیائی
   ۳۰/۰۶/۱۳۹۳

   با سلام
   پيش از پاسخ به سوال دوستان،
   ************************
   به منظور جلوگيري از تضييع حق شركت كنندگان سال گذشته (1393) در كد رشته 1148 (مديريت اجرايي) خبر خوشي به دست آمد كه پس از پيگيري هاي مكرر، دفتر گسترش وزارت علوم براي سال جاري اجازه جذب در رشته مديريت پروژه را در مرحله تكميل ظرفيت صادر نمود. با اين توضيح، در مرحله تكميل ظرفيت كه دفترچه آن به زودي توسط سازمان سنجش منتشر خواهد شد؛ دانشگاه تهران تعداد 4 نفر روزانه و 3 نفر شبانه براي اين رشته در كد 1148 اعلام ظرفيت نموده است. متقاضيان با پيگيري مكرر سايت سازمان سنجش از اين فرصت استفاده كنند و به دوستان خود نيز اطلاع دهند.
   ************************
   اكنون پاسخ سوالات دوستان:
   اميد، saba و امين بهاري) تا قبل از دريافت اين مجوز، آزمون به احتمال قوي از كد 1259 مي بود ولي با توجه به موافقت دفتر گسترش براي جذب امسال ما كه از كد 1148 مجاز شمرده شد؛‌ در تلاشيم براي سال 94 نيز اين مجوز را گرفته و بدون مشكل از 1148 پذيرش داشته باشيم. تا انتهاي مهرماه تعيين تكليف مي شود و اطلاع مي دهم.
   صدف) هر دو دانشگاه خوب هستند. دانشگاه تهران از جهت سابقه و شهرت براي كار در فضاي عمومي (مثلا ساخت و احداث) و دانشگاه نفت براي كار تخصصي در حوزه نفت.
   نسرين) با تشكر از اعلام نظر شما، ضمن احترام با نظر شما مخالف هستم چون ماهيت اين رشته مهندسي صرف نيست بلكه بين رشته اي است و قرار دادن آن در رشته صنايع اجحاف در حق ساير رشته ها مثل مهندسي نفت، مكانيك و غيره است ولي رشته مديريت اجرايي آزمون خيلي تخصصي ندارد و افراد داراي زمينه مناسب قادر خواهند بود در آزمون آن موفق عمل كنند. در خصوص سوال آخر شما، گرايش خيلي مطرح نيست به عنوان مثال چند نفر از دانشجويان سال گذشته گرايش ما (نفت و گاز) در شركتهاي عمراني به كارگيري شده اند. علاقه ي شما بيش از عنوان گرايش اهميت دارد.
   رمضاني) 1. حتما هست ولي از كدام رشته جذب داشته باشد؛ تا انتهاي مهرماه قطعي مي شود 2. سرفصل درسي براي تمامي سالها يكي است (http://indeng.ut.ac.ir/proj-manage).
   3. دانشكده معماري تربيت مدرس، معماري تهران و عمران اميركبير ساخت و احداث و دانشكده منهدسي صنايع دانشگاه تهران و دانشكده مديريت دانشگاه نفت گرايش نفت و گاز خودتون هم اگر لطف كنيد “راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون ورودي تحصيلات تكميلي” آزمون سال قبل را از سايت سازمان سنجش دريافت و مطالعه كنيد؛ متوجه مي شويد
   رمضاني2) سوالات تكراري بود براي كامنت قبلي شما جواب داده شد.

  16. رمضانی
   ۰۳/۰۶/۱۳۹۳

   مهناز
   با سلام
   جناب آقای دکتر ازتون خواهش میکنم زودتر وضعیت این رشته رو مشخص کنید. من مهندسی صنایع خوندم سال 90 کارشناسیمو گرفتم الان هم شاغل هستم. علاقه زیادی به فیلد مدیریت و کنترل پروژه دارم ولی سابقه کار در این زمینه ندارم. خواهش می کنم هر چه زودتر تکلیف این رشته رو مشخص کنید اصن ارائه میشه ؟ سرفصلاش چیه؟ سابقه کار مرتبط مهمه یا نه؟. من باید از الان شروع به خوندن کنم چون سر کار میرم دیگه خیلی داره دیر میشه.خواهش میکنم زودتر بگید

  17. رمضانی
   ۲۵/۰۵/۱۳۹۳

   با سلام
   جناب آقای دکتر ایرانمنش
   احتراما خواهشمند است وضعیت این رشته را برای کنکور پذیرش سال 94 مشخص نمایید.
   1) آیا این رشته برای کنکور 94 ارائه خواهد شد؟
   2) سرفصل های درسی برای کنکور سال 94 چه دروسی می باشد؟
   3) کدام دانشگاه ها و با چه گرایش هایی این رشته را ارائه می دهند؟
   خواهشمند است با توجه به نزدیک شدن به کنکور کارشناسی ارشد و لزوم مطالعه و آمادگی برای این رشته هر چه سریعتر وضعیت این رشته را مشخص نمایید.
   پیشاپیش از پاسخگویی شما کمال تشکر را دارم.

  18. نسرین
   ۱۱/۰۴/۱۳۹۳

   با سلام.من کارشناسی مهندسی مدیریت پروژه خوندم با توجه به اشنایی که با ماهیت این رشته دارم زیر گروه شدن در مجموعه مدیریت اجرایی کاملا اشتباه بود چون این رشته کاملا فنی و تخصصی هست و صد البته نیازمند داشتن تخصص در نرم افزار و دروس تئوری و عملی بود خدا کنه یه رشته جداگانه برای ارشد ایجاد بشه تا همه ما از بلاتکلیفی بیرون بیایم.این رشته الان در زیر گروه صنایع برای گرایش نفت و گاز ایجاد شده،گروه هنر و معماری هم داره و عمران هم یه گرایش مرتبط باهاش داره.به نظر شما کدومش بهتره؟

  19. saba
   ۰۹/۰۳/۱۳۹۳

   سلام
   آقای دکتر ایرانمنش و اقای دکتر شخصی نیایی ، بالاخره تکلیف این رشته چی شد ؟
   رشته جدید با موارد امتحانی جدید ؟ یا همون مهندسی صنایع ؟
   خواهش میکنم بگید بالاخره چی شد ؟؟؟؟؟

  20. صدف
   ۰۶/۰۳/۱۳۹۳

   سلام
   آقای دکتر میخواستم بدونم واسه داشتن بازار کار توی این رشته تفاوت زیادی وجود داره که توی کدوم دانشگاه درس خونده باشیم؟
   مثلا دانشگاه تهران ویا دانشگاه صنعت نفت؟

  21. amin bahari
   ۳۰/۰۲/۱۳۹۳

   با عرض سلام و خسته نباشید .
   خواهش می کنیم هر چه سریعتر ، مشخص کنید که این عاقبت این رشته تو سال 93 چی میشه ؟؟ صنایع ؟ یا رشته جدید ؟؟

  22. امین بهاری
   ۳۰/۰۲/۱۳۹۳

   با عرض سلام و خسته نباشید .
   اگه ممکنه لطف کنید نتیجه این رشته رو اعلام کنید . چون تابستون نزدیکه و ما باید برای امادگی کنکور کلاس بریم و کتاب تهیه کنیم . پس خواهش می کنیم نتیجه این رشته رو زودتر اعلام کنید
   خیلی ممنون

  23. امید
   ۲۹/۰۲/۱۳۹۳

   با سلام خدمت دکتر ایرانمنش
   با توجه به نزدیکی دوران امادگی کنکور بسیار سپاسگزار می شویم که ما را از نتیجه مطلع کنید . که ما خود را برای کدام کنکور صنایع یا رشته ای جدید آماده کنیم ؟؟؟
   اگر رشته جدید بود با چه موارد و دروس امتحانی ؟؟؟
   با سپاس

  24. دکتر مجيد شخصي نيائي
   ۲۸/۰۲/۱۳۹۳

   به نام خدا و با سلام

   متاسفانه به سبب ناهماهنگي بين دفتر برنامه ريزي آموزش عالي و دفتر گسترش در وزارت علوم، امكان جذب در اين رشته از طريق كد 1148 يا به عبارتي مجموعه مديريت اجرايي وجود ندارد و به نظر دفتر گسترش اين امر نمي بايست صورت مي پذيرفته است.

   شرح ماجرا از اين قرار است كه دفتر برنامه ريزي آموزش عالي وزارت علوم طي نامه اي رسمي (لينك نامه در انتهاي پيام) در تاريخ 12 تيرماه 1392 درج رشته مذكور را به عنوان گرايشي از مديريت اجرايي كد رشته 1148 از سازمان سنجش آموزش كشور درخواست نموده كه توسط سازمان سنجش نيز مورد موافقت قرار گرفته و در دفترچه ثبت نام درج شده است.

   در طرف مقابل از آنجايي كه ساختار سازماني دفتر گسترش وزارت علوم غيرمنعطف بوده و جايگاهي براي رشته هاي ميان رشته اي در آن ديده نشده است؛ اين دفتر از درج اين پذيرش در كد رشته مديريت اجرايي (صرفا به اين دليل كه در دفترچه گروه علوم انساني قرار دارد) جلوگيري نموده است. استدلال اين دفتر، الزام به درج آزمون رشته مديريت پروژه در دفترچه گروه فني مهندسي است.

   عليرغم رايزني هاي مكرر، دفتر گسترش از پذيرش حتي به صورت استثنا در سال جاري امتناع نموده و سازمان سنجش نيز انجام هرگونه تغيير در ظرفيتها را منوط به نظر دفتر گسترش نموده است كه نشدني قلمداد شده است.

   با اين توضيحات و تاسف فراوان، دفتر گسترش در سال جاري امكان تغيير در ظرفيت مذكور را غيرممكن نموده و براي سال آتي دو راهكار ارايه داده است: 1) پذيرش از طريق يكي از رشته هاي موجود فني مهندسي مانند مهندسي صنايع، مهندسي شيمي و غيره يا 2) اضافه نمودن رشته ي جديد با عنوان مديريت پروژه در دفترچه گروه فني و مهندسي

   در حال حاضر در تلاشيم كه رشته جديد را براي سال آتي به دفترچه فني و مهندسي اضافه نماييم. شايان ذكر است كه تيم اجرايي دوره نيز به اندازه متقاضيان گرامي از اين اتفاق ناخوشايند متاسف شده و تمامي گزينه هاي محتمل را براي رفع اين مشكل بررسي و اقدام نموده است اما با توجه به ساختار غيرمنعطف در مواجهه با رشته هاي بين رشته اي به نتيجه نرسيده است.

   نتيجه اين تلاش متعاقبا به استحضار خواهد رسيد.

   ——

   لينك فايل نامه دفتر برنامه ريزي آموزش عالي به سازمان سنجش:
   http://msnmsnmsn.persiangig.com/document/Letter.pdf/download

  25. امید
   ۲۵/۰۲/۱۳۹۳

   با سلام خدمت اقای دکتر ایرانمنش
   آقای دکتر برای کنکور سال 93 شما فرمودید که خودمونو برای اجرایی با کد رشته 1148 اماده کنیم . اما الان با توجه به دفترچه شماره 2 ظرفیت برای مجموع صنایع باز شده !!! حالا ما خودمونو برای کدام مجموعه اماده کنیم ؟ ( مجموع صنایع یا اجرایی )
   با سپاس

  26. مهدی
   ۲۳/۰۲/۱۳۹۳

   عدم وجود ظرفیت پذیزش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  27. پیمان
   ۲۳/۰۲/۱۳۹۳

   با خسته نباشید خدمت دکتر
   هیچ ظرفیتی برای این گرایش ارائه شده دکتر،، ما کسانیکه برای این گرایش شرکت کردیم چی کار کنیم.

  28. دکتر سیدحسین ایرانمنش
   ۰۹/۰۲/۱۳۹۳

   با سلام
   در پاسخ به آقاي شكوهي بايستي عرض كنم كه برنامه درسي مقطع دكتراي مديريت پروژه در كميته تخصصي مربوطه در وزارت علوم به تصويب رسيده و به اميد خدا تا يك ماه آينده نهايي و ابلاغ مي گردد البته مقطع دكترا بدون گرايش است و شما مي توانيد صرف نظر از گرايش ارشد در آن شركت نماييد. همكاران بنده در دانشگاه تهران در تلاشند تا براي مهرماه 1394 در مقطع دكترا اين رشته را داير نمايند.
   در پاسخ به سوال بعدي، دفترچه انتخاب رشته ارشد قبل از انتهاي ارديبهشت ماه سال جاري توسط سازمان سنجش منتشر خواهد شد و مي توانيد پاسخ دقيق سوال خود را در آن بيابيد. اطلاع بنده در حد اعلام آمادگي دانشگاههاي تهران، علم و صنعت، اميركبير و امام حسين (ع) بوده است و اينكه كدام موارد توسط وزارت علوم تاييد شده اند؛ اطلاع دقيق ندارم. لطفا هر هفته به سايت سازمان سنجش مراجعه كنيد و دفترچه انتخاب رشته ارشد سال جاري را جويا شويد.

  29. مهدی
   ۰۴/۰۱/۱۳۹۳

   با سلام
   آقای دکتر ایرانمنش
   لطفا در صورت امکان نام دانشگاه های پذیرنده این رشته را به همراه ظرفیتشان اعلام فرمایید. در ضمن آیا بحث سابفه کار در دفترچه انتخاب رشته ذکر خواهد شد؟ ممنون

  30. محمد شکوهی
   ۰۷/۱۲/۱۳۹۲

   با سلام اقای
   دکتر ایرانمنش
   ببخشید میخواستم بدونم اول اینکه ایا دکترای گرایش مدیریت پروژه گرایش نفت و گاز در ایران جای هست که داشته باشه ؟یا در خارج از ایران دکترای این گرایش وجود داره یا خیر؟و دوم اینکه من که ارشد مدیریت ساخت دارم میتونم در دکترا گرایش نفت و گاز رو بخوم؟

  31. دکتر سیدحسین ایرانمنش
   ۰۱/۱۱/۱۳۹۲

   سلام
   در آزمون سال 93 از مجموعه مدیریت اجرایی (کد ۱۱۴۸) پذيرش صورت خواهد گرفت که دروس و ضرایب آن به قرار زیر خواهد بود:
   – زبان عمومی و تخصصی انگلیسی با ضریب ۲
   – استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت با ضریب ۲
   – نظریه های عمومی مدیریت با ضریب ۱
   – ریاضیات ۱و۲ فنی مهندسی با ضریب ۲

  32. محمد کارگران
   ۱۳/۱۰/۱۳۹۲

   با سلام
   آقای دکتر ایرانمنش
   بنده می خواهم خودم را برای کنکور سال 93 رشته مدیریت پروژه آماده کنم؟ کدام منابع را مطالعه کنم؟ ( منابع مهندسی صنایع یا مدیریت اجرایی؟)

  33. دکتر سیدحسین ایرانمنش
   ۰۵/۰۹/۱۳۹۲

   با سلام
   دانشگاههاي ديگر هم براي گرايشهاي ديگر احتمالا از همين آزمون پذيرش خواهند داشت.
   تا جايي كه بنده اطلاع دارم؛ دانشگاه تربيت مدرس براي گرايش ساخت و احداث از همين كد رشته جذب خواهند داشت.
   در خصوص سابقه كار همانگونه كه صحبت شد؛ نظر با دانشگاه مجري است و از اين رو در مرحله انتخاب رشته هر دانشگاه مي تواند ذكر كند كه دانشگاه تهران در آن مرحله ذكر خواهد كرد.

  34. ساناز
   ۳۰/۰۸/۱۳۹۲

   با سلام
   آیا مدیریت پروژه ای که امسال به دفترچه اضافه شده فقط شامل گرایش نفت و گازه یا برای گرایش های دیگه هم امسال پذیرش داره؟
   با توجه به اینکه در دفترچه ارشد حرفی از سابقه کار نزده بود بازهم ممکنه دانشگاه تهران سابقه کار بخواد؟

  35. دکتر سیدحسین ایرانمنش
   ۲۵/۰۸/۱۳۹۲

   با سلام
   دانشگاه مجري در اين خصوص تصميم گيرنده است. لطفا به پاسخ قبلي بنده مراجعه فرماييد:
   “در خصوص دو سوال قبلی، …”

  36. سما
   ۱۹/۰۸/۱۳۹۲

   سلام.در مورد سابقه کار و مصاحبه چیزی ننوشته.حتماً هر دو لازمن؟

  37. محمود
   ۱۵/۰۸/۱۳۹۲

   با سلام
   رشته مدیریت پروژه همان طور که دکتر ایرانمنش فرموده بودند با کد 1148 در دفترچه شماره شماره یک سازمان سنجش اعلام شد ولی در مورد سه سال سابقه کار چیزی ذکر نشده است.
   با توجه به اعلام قبلی وزارت علوم ( فایل سیلابس اعلام شده) وضعیت چگونه خواهد بود؟ سابقه کار لازم هست یا نه؟

  38. دکتر سیدحسین ایرانمنش
   ۲۰/۰۶/۱۳۹۲

   با سلام
   وزارت نفت تعهد مكتوبي براي اسخدام دانش آموختگان اين رشته ندارد اما با توجه به تعدد شركت هاي ستادي و پيمانكار فعال در حوزه نفت و گاز و آمار استخدام آنها فضاي كاري مناسبي براي دانش آموختگان اين رشته وجود دارد. البته طبعا دانش آموختگان اين رشته به سبب طيف گسترده اي از دانش و مهارتها در اولويت جذب قرار خواهند داشت.
   دانشگاه تهران كه قطعا سال آتي نيز اين رشته را ارايه خواهد نمود. ساير دانشگاهها هنوز مشخص نيست اما 2 دانشگاه درخواست خود براي اجراي آن را به وزارت علوم ارايه كرده اند كه به سبب نهايي نشدن موافقت با درخواست آنها، اسم آنها را متعاقبا و در صورت تاييد اعلام خواهم نمود.
   دانشگاهها فرصت دارند تا قبل از نهايي شدن دفترچه شماره 2 آزمون كارشناسي ارشد درخواست هاي خود را ارايه نمايند (تقريبا تا انتهاي سال).

  39. alireza
   ۲۰/۰۶/۱۳۹۲

   با سلام

   آقای دکتر من دو سوال دیگه داشتم. سال آینده آیا معلوم هست که کدام دانشگاه ها این رشته را ارائه می نمایند؟!
   سوال دوم اینکه ، در خصوص سابقه ی کار، یعنی بعد از قبولی در آزمون کتبی ما می بایست در مصاحبه هم قبول شویم ؟!
   چون امسال این بلا سره من آمد، دانشگاه امیر کبیر رشته ی مدیریت پروژه را ارائه نمود و من قبول شدم ولی در مصاحبه به هر دلیلی رد شدم و الان بلاتکلیف موندم که می بایست چه بکنم.

   لطفا راهنمایی فرمایید.

  40. مرتضی
   ۱۶/۰۶/۱۳۹۲

   با سلام..
   اقای دکتر میخواستم بدونم چه دانشگاههایی در سال اینده ارائه دهنده ای این رشته هستند.؟
   با تشکر

  41. سعید
   ۱۴/۰۶/۱۳۹۲

   در ادامه ی سوال قبل:ایا غیر از وزارت نفت جایی برای کار این رشته هست؟

  42. سعید
   ۱۴/۰۶/۱۳۹۲

   با سلام.من قبول شده ی امسال این رشته ام.ایا وزارت نفت همه ی پذیرفته شدگان را استخدام می کند؟اولویت پذیرش با چه کسانی است؟

  43. دكتر ايرانمنش
   ۰۵/۰۶/۱۳۹۲

   در خصوص دو سوال قبلي، سياست دانشگاه مجري تعيين كننده است. به عنوان مثال تصميم دانشگاه تهران بر اين است كه از سال آتي سابقه كار را جدي بگيرد چرا كه هدف از اين دوره، تربيت افراد آكادميك نيست بلكه تربيت مديران پروژه براي جذب در بازار كار است. البته ممكن است دانشگاههاي ديگر اين موضوع را جدي نگيرند. ملاك تشخيص سابقه كار نيز سوابق بيمه نيست بلكه شهود اعضاي كميته برگزار كننده مصاحبه تخصصي است.
   در خصوص رشته هاي مجاز براي آزمون ورودي، فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي در تمامي رشته هاي فني و مهندسي + دو رشته مديريت صنعتي و مديريت اجرايي مي توانند در اين رشته شركت كنند.

  44. پگاه
   ۲۹/۰۴/۱۳۹۲

   سلام

   آیا همه ی رشته ها میتونن برای ارشد در این رشته شرکت کنند؟ و اینکه نیاز به سابقه کار دارد؟

  45. alireza
   ۲۸/۰۴/۱۳۹۲

   سلام.
   من دفترچه را خواندم . حتما کسانی که برای این رشته اقدام می کنند باید 3 سال سابقه کار داشته باشند؟!

  46. دكتر سيدحسين ايرانمنش
   ۱۲/۰۴/۱۳۹۲

   با سلام،
   امروز (چهارشنبه 12 تيرماه 92) موضوع آزمون سال آتي در شوراي عالي برنامه ريزي وزارت علوم مورد بررسي قرار گرفت و به شرح زير مورد تصويب قرار گرفت:
   رشته مديريت پروژه در مجموعه مديريت اجرايي (كد 1148) قرار خواهد گرفت كه دروس و ضرايب آن به قرار زير خواهد بود:
   – زبان عمومي و تخصصي انگليسي با ضريب 2
   – استعداد و آمادگي تحصيلي ويژه رشته مديريت با ضريب 2
   – نظريه هاي عمومي مديريت با ضريب 1
   – رياضيات 1و2 فني مهندسي با ضريب 2

   ضمنا لينك جديدي براي فايل ايجاد شد:
   http://eng.ut.ac.ir/Announcements

  47. مرتضی
   ۱۵/۰۳/۱۳۹۲

   با سلامی دوباره..لینک فایلتون کار نمیکنه..ممنون میشم بررسی بفرمایید

  48. مرتضی
   ۱۵/۰۳/۱۳۹۲

   سلام .اقای مهندس ایرانمنش سال بعد دروس لازم برای قبولی در این رشته چیه؟با توجه به اینکه فرمودید سال بعد رشته ای چدا خواهد بود؟ممنون

  49. مجيد
   ۱۰/۰۳/۱۳۹۲

   سلام
   بله. دانشگاه تهران اولين برگزار كننده اين دوره است. محل برگزاري كلاسها دانشكده مهندسي صنايع است و با امضاي تفاهم نامه اي، برخي از استادان از موسسه مطالعات بين المللي انرژي، انستيتو نفت دانشگاه تهران و همچنين بدنه مديريت ارشد وزارت نفت خواهند بود.

  50. حسین
   ۰۶/۰۳/۱۳۹۲

   سلام
   همین رشته ای که دانشگاه تهران امسال اوورد ؟

  51. سید حسین ایرانمنش
   ۲۷/۰۲/۱۳۹۲

   با سلام و احترام،

   در سال جاری ضرایب گرایش 1 از کد رشته 1259 لحاظ شده اند که شباهت بیشتری با دروس آزمون سال آینده داشته اند.

   فایل سرفصل دروس نیز در آدرس زیر قرار داده شده است.
   http://msnmsnmsn.persiangig.com/document/Project%20Management%20-%20Syllabus.pdf

   اگر سوال دیگری در خصوص این رشته داشتید؛ از طریق ایمیل در خدمت دانشجویان گرانقدر می باشم hiranmanesh@ut.ac.ir

  52. علی اصغر
   ۲۵/۰۲/۱۳۹۲

   با سلام خواهشمند است سرفصل دروس این رشته را بگذارید

  53. فرشته فرهمند
   ۲۵/۰۲/۱۳۹۲

   با درود
   ضرایب دروس برای پذیر چطور هست؟

  ثبت نظر

  نام:

  رایانامه: (اختیاری)

  متن:


  تازه‌ترین اخبار
  رادیو کسب و کار

  telegramiien

  آدرس ایمیل خود را وارد کنید :