تشکیل سازمان نظام مهندسی صنعت پس از تائید مهندس نعمت زاده به هئیت دولت ارسال خواهد شد.
تشکیل سازمان نظام مهندسی صنعت پس از تائید مهندس نعمت زاده به هئیت دولت ارسال خواهد شد.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: لایحه تشکیل سازمان نظام مهندسی صنعت در حال بازنگری و اصلاحات است تا پس از تائید مهندس نعمت زاده به هئیت دولت ارسال شود. به گزارش اخبار مهندسی صنایع ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید […]

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: لایحه تشکیل سازمان نظام مهندسی صنعت در حال بازنگری و اصلاحات است تا پس از تائید مهندس نعمت زاده به هئیت دولت ارسال شود.

به گزارش اخبار مهندسی صنایع ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران ؛  منصور انبیاء در دومین نشست تخصصی هم اندیشی مدیران انجمن های فنی و مهندسی با اشاره به اینکه در صورتی که این لایحه تصویب و اجرا شود می توان شاهد حل بسیاری از مشکلات و مسائل واحدهای فنی و مهندسی در کشور بود افزود: در حال حاضر این لایحه در دستور کار شورای معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است تا با نگاهی کارشناسانه و توجه به همه جوانب مورد بررسی و اصلاح قرار بگیرد .
وی یادآور شد: لایحه تشکیل سازمان نظام مهندسی صنعت از سال ۷۶ ۱۳ آغاز و پس از طی مراحل و پیگیریهای مکرر در سال ۱۳۸۶ توسط وزارت صنایع و معادن وقت با جدیت دنبال و در دولت مطرح شد که در نهایت در فروردین ماه سال ۱۳۹۲ مسکوت باقی ماند.
انبیاء ادامه داد: این مهم از زمان شکل گیری معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد پیگیری جدی قرار گرفته است تا با بازنگری ، اصلاحات، اظهار نظر و تائید وزیر به هیئت دولت ارسال شود.
مدیرکل دفترآموزش و پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به ضرورت برگزاری این نشست تصریح کرد: با توجه به پایدار بودن فعالیتهای خدمات فنی و مهندسی در توسعه همه جانبه ،از این رو بسیاری از کشورهای پیشرفته از بکارگیری خدمات فنی و مهندسی در موفقیتهای خود بهره فراوانی می برند امری که متاسفانه در کشور ما کمتر مدنظر قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه تمرکز بر خدمات فنی و مهندسی و توجه به جایگاه آن در کشور ما بیشتر در حد شعار است خاطرنشان کرد: ما در وزارتخانه تلاش می کنیم تا در زمینه تدوین سیاستگذاری و اجرای آن دراین راستا بیش از گذشته سهیم باشیم.
انبیاء در ادامه با اشاره به وجود ۱۱ هزار واحد فنی و مهندسی که پروانه بهره داری دارند افزود: در این نشستها به دنبال ارائه راهکارهای لازم برای تسریع در امور و انجام اقدامات موثر برای ارتقاء این جایگاه هستیم.
وی همیچنین به نامگذاری روز ۲۴ آذر ماه به عنوان روز صنعت خبر داد و گفت: با رایزنی های انجام شده روز ۲۴ آذر در ایام هفته پژوهش به عنوان روز صنعت شناخته شد که حاکی از نقش پژوهش در توسعه اقتصادی و صنعتی کشور است .
گفتنی است: دراین نشست که با حضور مدیران و نمایندگان انجمن های مهندسی ، سازمانهای تحت پوشش و دفاتر تخصصی وزارتخانه برگزار شد به بررسی وضعیت فعالیت واحدهای خدمات فنی و مهندسی با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور ،ارائه راهکار جهت تسهیل هر چه بیشتر فعالیت واحدها و تویعه صادرات خدمات فنی و مهندسی ،بررسی نحوه اعطای تسهیلات و ضمانت نامه ها و حمایت و تقویت واحدهای خدمات فنی و مهندسی و حمایت از واحدهای خدمات فنی و مهندسی در زمینه برقراری و تقویت ارتباطات و حضور در نمایشگاههای بین المللی پرداخته شد.
همچنین دراین نشست ، نماینده هایی از صندوق ضمانت صادرات و شرکت نمایشگاههای بین المللی ایران به برنامه ها و حمایت های خود در راستای صدور خدمات فنی و مهندسی اشاره کردند.