مدیرعامل انتقال خون: طب انتقال خون با پیوند مهندسی صنایع و کاربردی شدن مفاهیم ارتقا می یابد
مدیرعامل انتقال خون: طب انتقال خون با پیوند مهندسی صنایع و کاربردی شدن مفاهیم ارتقا می یابد

مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به اهمیت پیوند علوم مهندسی و صنایع با طب انتقال خون گفت: تضمین فراورده بهتر و کیفیت بالاتر از ثمرات تعاملات و انطباق این علوم با یکدیگر است. به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، اولین نشست تخصصی بهبود فرایند زنجیره انتقال خون و گروه های مهندسی صنایع […]

enteghalkhoonمدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به اهمیت پیوند علوم مهندسی و صنایع با طب انتقال خون گفت: تضمین فراورده بهتر و کیفیت بالاتر از ثمرات تعاملات و انطباق این علوم با یکدیگر است.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، اولین نشست تخصصی بهبود فرایند زنجیره انتقال خون و گروه های مهندسی صنایع با حضور دکتر علی اکبر پورفتح اله؛ مدیرعامل سازمان انتقال خون، دکتر سید مرتضی طباطبایی؛ مدیرکل انتقال خون استان تهران  و جمعی از مسوولان انتقال خون و گروه های مهندسی صنایع کشور برگزار  شد.

دکترمهتاب مقصودلو، دبیر علمی کنفرانس ، نشست مشترک بین گروه های مهندسی صنایع، مهندسی سیستم های سلامت و متخصصان انتقال خون را  یک پیوند بین رشته ای دانست و گفت: امروزه  دانشمندان از رشته های مختلف برای تحلیل پدیده ها و ارتقای فرایندها دور هم جمع می شوند و جنبه مختلف فرایندها را بررسی می کنند.

و معاون آموزشی پژوهشی سازمان گفت: در این نشست در مورد نیاز ها و چالش ها انتقال خون و قابلیت های مهندسین صنایع بحث می شود تا برای  ارتقای فرایندهای سازمان به دیدگاه های مشترکی برسیم .

دکتر علی اکبر پورفتح اله؛ مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: ما به یمن بیش از چهل سال انتقال خون ملی و بر اساس شاخص های موجود یکی از سازمان های ملی پیشگام  در دنیا هستیم.

وی تاکید کرد:پایش سلامت پلاسمای مازاد بر مصرف ظرف سه سال گذشته در ایران  نشان می دهد سلامت خون ما همسطح کشورها اروپایی و بهتر از آمریکا است.

وی افزود با توجه به افزایش ضریب امنیت خون در کشور، از ابتدای سال جاری ساماندهی خون اهداکنندگان بار اول در کردستان اغاز شده و فرایند انتقال خون در وهله اول  فقط تا مرحله آزمایش و نمونه گیری انجام می شود .

و به زودی این طرح در ۱۵ استان دیگر کشور گسترش می یابد.

دکتر علی اکبر پورفتح اله گفت: تاریخچه انتقال خون نشان می دهد که انتقال خون از علوم کاربردی و اجرایی است.

وی افزود: این علم چون به طور مستقیم با مردم به عنوان  اهداکننده ارتباط دارد با جامعه شناسی ، روانشناسی و مردم شناسی  نیز در ارتباط است.

مدیرعامل سازمان تاکید کرد: طب انتقال خون یک علم میان رشته ای است و دانشگاهیان و کارکنان سازمان باید در هر  زمینه ای که تخصص دارند باید آموزه ها و دیدگاهشان را با طب انتقال خون منطبق سازند.

در حاشیه این همایش دکتر پورفتح اله و هیئت همراه واحد جدید پخش خون انتقال خون استان تهران را افتتاح کردند و در جریان روند اجرایی کار، تجهیزات و فرایندهای این بخش قرار گرفتند.